Selected Riders

No.

First Name

Last Name

Team/Club

Cat

1 Oscar Mingay PH-MAS/Paul Milnes Cycles 1st
2 Oliver Rees PH-MAS/Paul Milnes Cycles 2nd
3 Euan Cameron PH-MAS/Paul Milnes Cycles 2nd
4 Joseph Beckingsale Abergavenney Road Club 2nd
5 Matthew Taylor Albion Cycling Co 2nd
6 Craig Rogers Birkenhead North End CC 2nd
7 Jack Churchill Brighton Mitre CC 2nd
8 George Bazley Bristol Road Club 2nd
9 Harry Horsman Cadence Cycling Performance 2nd
10 Alfie Kennard Cambridge CC 2nd
11 Daniel Maclean-Howell Cardiff Ajax CC 2nd
12 Aaron Preston Cleveland Whls JRT/Catley Lakeman 1st
13 Toby Tanfield Cleveland Whls JRT/Catley Lakeman 2nd
14 Ross Turner Cleveland Whls JRT/Catley Lakeman 2nd
15 Corey Bale Cycle Team OnForm  2nd
16 Cavan Walker Cycle Team OnForm  2nd
17 Ieuan Woods Cycle Team OnForm  2nd
18 Kareem Akinnibi Cycling Club Hackney 2nd
19 Frank Moore Cycling Club Hackney 2nd
20 Milo Chapman Eastern Regional Team 3rd
21 Sean Purser Eastern Regional Team 2nd
22 William Raymond Eastern Regional Team 2nd
23 Oliver Wood Eastern Regional Team 2nd
24 Thomas Bostock Equiom IOM Junior Cycling Team 2nd
25 Adam Kelly Equiom IOM Junior Cycling Team 2nd
26 Adam Scarffe Equiom IOM Junior Cycling Team 2nd
27 Tosh Teare Equiom IOM Junior Cycling Team 3rd
28 Morgan Curle Giant Cycling Club - Halo Films 2nd
29 Joshua Greenwood Giant Halifax Race Team 2nd
30 Max Rushby Giant Halifax Race Team 2nd
31 Dylan Westley Giant Halifax Race Team 2nd
32 Joseph Law Green Jersey RT 2nd
33 Isaac Peatfield Green Jersey RT 2nd
34 Sam Culverwell Guernsey Velo Club 2nd
35 James Noonan Hoppers Rollers 2nd
36 Samuel Allen Lee Valley Youth Cycling Club 2nd
37 Louis Bilyard Lee Valley Youth Cycling Club 2nd
38 Nesta Ferguson Lee Valley Youth Cycling Club 2nd
39 Marco Passfield Lee Valley Youth Cycling Club 2nd
40 Alex Haines Leicestershire Road Club 2nd
41 Louie Priddle Mid Devon CC 2nd
42 Ash Coning N-Fuse Identity Racing 2nd
43 Joe Howcroft Otley CC 2nd
44 Charlie Kelly Primera-TeamJobs 2nd
45 Tom Temple Primera-TeamJobs 2nd
46 Conor  Chandler Primera-TeamJobs 2nd
47 George Mills-Keeling Pro Vision Race Team 2nd
48 Zach Bridges Ribble Cycling 2nd
49 Matthew Dobbing Ribble Cycling 2nd
50 Alexander Ashman SE Regional Team 3rd
51 Lawrence Coyle SE Regional Team 2nd
52 Edward Davies SE Regional Team 2nd
53 Toby Perry SE Regional Team 2nd
54 Matthew  Ellis Soenens Boom 2nd
55 Joseph Laverick Soenens Boom 2nd
56 Ben Barlow Spokes Racing Team 1st
57 Dylan Hughes Spokes Racing Team 2nd
58 Tom Silcox Sunset Cycles Race Team 2nd
59 James Silcox Sunset Cycles Race Team 2nd
60 David Middleton Sunset Cycles Race Team 2nd
61 James Codd Team Backstedt/Hotchillee 2nd
62 Joshua Price Team Backstedt/Hotchillee 2nd
63 Matt Burke Team Backstedt/Hotchillee 2nd
64 Joshua Sandman Team Backstedt Bike Performance 2nd
65 Joseph West Team Backstedt Bike Performance 2nd
66 Oliver Knight Team Corley Cycles 2nd
67 Jamie Lloyd Team Corley Cycles 2nd
68 Alfie Peters Team Novo Nordisk (Development) 2nd
69 Brecon Burnett Team Wales 2nd
70 Owain Roberts Team Wales 2nd
71 Joseph Rees Team Wales 2nd
72 Ryan Watkins Team Wales 2nd
73 Thomas Gloag VC Londres 2nd
74 Matthew Lewis Wolverhampton Whls 2nd
75 Theo Modell WHEELBASE CABTECH JUNIOR RT  1st
76 William Orrell-Turner WHEELBASE CABTECH JUNIOR RT  2nd
77 Matthew Shaw WHEELBASE CABTECH JUNIOR RT  2nd
78 Lewis Hartley Zappi Racing Team 2nd
79 Ben Healy Zappi Racing Team 1st
80 Mason Hollyman Zappi Racing Team 1st


Reserves

81 Samuel Reakes Bynea CC 2nd
82 Morgan Jones Cwmcarn Paragon Cycle Club 2nd
83 Alex Dent Spokes Racing Team 3rd
84 Jamie Bray Giant Cycling Club - Halo Films 3rd
85 Joe  Burns Sportcity Velo 3rd
86 Tom Couzens Zappi Racing Team 3rd
87 Elliott  Barratt Bath CC 3rd
88 Jacques Coates Cycle Team onForm 3rd


Download your list here