2019 Selected Riders


Number Forename Surname RIDING FOR
1 Alex Haines HMT Hospitals Giant Cycling Team
2 Oliver Rees HMT Hospitals Giant Cycling Team
3 Dylan Westley HMT Hospitals Giant Cycling Team
4 Jenson Young HMT Hospitals Giant Cycling Team
5 Luca Munday Bristol Cycling Development Squad
6 Matthew Pandagani-Sayce Bristol Cycling Development Squad
7 Mateusz Rydlewski Bristol Cycling Development Squad
8 Thomas Harrington Abergavenny Road Club
9 Luke Protheroe Abergavenny Road Club
10 William Truelove Abergavenny Road Club
11 James Codd Backstedt Cycling
12 Liam James-Morris Backstedt Cycling
13 Tom Couzens CENTRAL
14 Angus Hawkins CENTRAL
15 Euan Macleod CENTRAL
16 George Mills-Keeling Cycle Club Bridgnorth RWG
17 William Foster Cyclesense
18 Thomas Arkell EASTERN
19 Milo Chapman EASTERN
20 Samuel Rowell EASTERN
21 Aaron Stone EASTERN
22 Will Corkill Equiom IOM Junior Cycling Team
23 Adam Scarffe Equiom IOM Junior Cycling Team
24 Max Walker Equiom IOM Junior Cycling Team
25 Robert Donaldson Fensham Howes - MAS Design
26 Joseph Pidcock Fensham Howes - MAS Design
27 Joseph Bennett Flamme Rouge Cycling Team
28 Alexi Edwards Flamme Rouge Cycling Team
29 Riley Searle Flamme Rouge Cycling Team
30 Pedro Clem Green Jersey RT
31 Charles Paige Green Jersey RT
32 Isaac Peatfield Green Jersey RT
33 Kevin McCambridge IRELAND
34 Aaron Wade IRELAND
35 Will Ryan IRELAND
36 Dylan Traynor IRELAND
37 Samuel Asker Lee Valley Youth Cycling Club
38 Max Bolton Lee Valley Youth Cycling Club
39 Nesta Ferguson Lee Valley Youth Cycling Club
40 Alexander Herd Lee Valley Youth Cycling Club
41 Tosh Teare Manx Viking Wheelers CC
42 Farley Barber Pro Vision Race Team
43 Joe Wilson Ribble Cycling
44 Matthew Kingston RST/Cycle Division Racing Team
45 Finn Mansfield RST/Cycle Division Racing Team
46 Alexander Ball SCOTLAND
47 Matti Dobbins SCOTLAND
48 Adam Mitchell SCOTLAND
49 Oscar Onley SCOTLAND
50 Thomas Day SOUTH
51 Matthew Houlberg SOUTH
52 Vaughan Marris SOUTH
53 Euan Taylor SOUTH
54 Harvey Guningham SOUTH EAST
55 Thomas Lowther SOUTH EAST
56 George Pittock SOUTH EAST
57 Oliver Wollaston SOUTH EAST
58 Rowan Ellis SOUTH WEST
59 Alexander Dent Spokes Racing Team
60 Scott Howieson Spokes Racing Team
61 Aaron King Spokes Racing Team
62 Logan Maclean Spokes Racing Team
63 Zach Bridges Team Ribble
64 Hugo Lutz-Atkinson Team Ribble
65 Oliver Stockwell Team Ribble
66 Henry James Team SB Hub
67 Harvey Stroh Team SB Hub
68 Cian Roberts The Bulls
69 Thomas Gloag VC Londres
70 Leo Hayter VC Londres
71 Finley Newmark VC Londres
72 Oscar Nilsson-Julien VC Londres
73 Samuel Beckett WALES
74 Bryn Davies WALES
75 Iwan Evans WALES
76 Owain Roberts WALES
77 Jamieson Blain Zappi Racing Team
78 Jamie Crump Zappi Racing Team
79 Joe Baker ZeroBC
80 Samuel Painter ZeroBC
RESERVES
81 Matthew Ansell Nopinz Symec Development Team
82 Blaine Carpenter Shutt Ridley RT
83 Joshua Knowles Team Vision Innovative Leisure
84 Jack Rootkin-Gray Solihull CC
85 Benjamin Bulloch Team SB Hub
86 Matthew Day Hargroves-Montezuma's
87 Matthew Finegan Team SB Hub
88 James Harrison Equiom IOM Junior Cycling Team
89 Euan Backus ZeroBC
90 Conor McKinnon Southport CC